„Żegnaj szkoło – witajcie wakacje!”

Pod takim hasłem w środowe upalne popołudnie (16.06.) oraz w przepiękne sobotnie południe (19.06.2021) odbyło się w dwóch częściach uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w Polskiej Szkole im. Marii Skłodowskiej-Curie przy Stowarzyszeniu Daskalia w Leuven. Nietypowo, po raz pierwszy osobno! Wciąż nie mogliśmy zgromadzić wszystkich naszych uczniów wraz z ich rodzicami w jednym dniu. Byłoby nas wszystkich zbyt wielu w stosunku do dopuszczalnej ilości maksymalnej osób mogących przebywać razem. Jednak pomimo tych utrudnień sanitarnych sekcja środowa i sobotnia w najbardziej uroczysty sposób zakończyła ten „szczególny” rok szkolny.

Uroczysta akademia w dwóch częściach była prowadzona z sercem oraz przy ogromnym zaangażowaniu wszystkich nauczycieli, rodziców oraz uczniów. Na obu uroczystościach, które pozostaną w pamięci naszych uczniów z pewnością na długo, gościliśmy oczywiście honorowych gości: Konsula RP Jacka Grabowskiego, Konsula RP ds. polonijnych Kacpra Szyndlarewicza oraz księdza Damiana Kopytto, Koordynatora Duszpasterstwa Polskiego w Belgii.

Nasza uroczystość zakończenia roku szkolnego nie odbyłaby się bez wspaniałej oprawy muzycznej DJ Alberta, a najwspanialsze chwile zostały zatrzymane w kadrze przez fotografa szkolnego, pana Grzegorza Fiedorczuka, którego zdjęcia możemy podziwiać w galerii poniżej.

Część artystyczną akademii wypełniły wspaniałe recytacje naszych uczniów, którzy wzięli udział w konkursie recytatorskim Słowem – Polska. Uśmiechy nie schodziły z twarzy uczniów oraz wzruszonych i dumnych rodziców i dziadków ;). Uczniowie sekcji sobotniej przedstawili również króciutki układ taneczny, aby uatrakcyjnić uroczystą akademię.

A potem były już tylko dyplomy, świadectwa, przepiękne nagrody książkowe oraz nagrody konkursowe.

Bo nasi uczniowie to asy konkursów polonijnych!

Bo nasi uczniowie zdobywają wspaniałe tytuły i osiągają doskonałe wyniki w nauce.

BRAWA, BRAWA, BRAWA!

Ponadto, uczennice naszej szkoły odebrały od pana Konsula RP K. Szyndlarewicza nagrody specjalne za wspaniałe rezultaty w Polonijnym Dyktandzie w Beneluksie 2020:

  • 1. Wicemistrzyni Ortografii – Julia Budzyńska
  • Wyróżniona – Nikola Skórak.

 

Uczniowie uczęszczający na katechezę w Polskiej Szkole im. Marii Skłodowskiej-Curie w Leuven przy Stowarzyszeniu Daskalia zostali również odznaczeni specjalnymi medalami i otrzymali dyplomy uznania.

 

Na koniec akademii, specjalne podziękowania były również skierowane do wszystkich nauczycieli języka polskiego, historii, komunikacji społecznej i katechezy oraz pracowników szkoły za ich pełną poświęcenia pracę pedagogiczną w trudnych warunkach pandemicznych oraz za wytrwałość w przekazywaniu wiedzy i rozwijaniu talentów młodych, dwujęzycznych uczniów!

Życzymy dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom i bliskim udanych i bezpiecznych wakacji!

Ten kolejny rok szkolny w Polskiej Szkole im. Marii Skłodowskiej-Curie w Leuven przy Stowarzyszeniu Daskalii był współfinansowany w ramach sprawowania opieki KPRM nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Stowarzyszenia Wspólnota Polska oraz Fundacji Wolność i Demokracja.