Zakonczenie roku szkolnego 2018/2019

Rzecz to wielka niesłychanie,

gdy przedszkolakiem się zostanie.

A już całkiem fantastycznie,

gdy zerówka wita ślicznie.

Wtedy trzeba wszystko wiedzieć,

pięknie bajkę opowiedzieć,

narysować, tańczyć, śpiewać

na nikogo się nie gniewać.

A już pierwszak, proszę pana,

pilnie uczy się czytania.

Potem całkiem i na serio

starszak wiedzę chłonie wielką.

W ciągu całego roku szkolnego

każdy przeżył coś miłego.

A dziś wśród wielu gości

pożegnamy się w radości.

W niedzielne przedpołudnie, 16 czerwca, oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019.

Podczas  uroczystej gali, w obecności całej naszej szkolnej społeczności,  przedszkolaki i uczniowie szkoły otrzymali dyplomy, świadectwa oraz piękne nagrody książkowe. Laureaci konkursów oraz Dyktanda Polonijnego zostali wyróżnieni dodatkowo.

Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością pani Konsul RP w Belgii Agnieszka Paciorek oraz przedstawiciele Rady Miasta Leuven Dirk Vansina i Lalynn Vadera. Znamienici goście zostali obdarowni przez szkołę pamiątkowymi dyplomami w uznaniu i podziękowaniu za dlugoletnią i owocną współpracę szkoły z miastem Leuven oraz przedstawicielami władz Polski w Królestwie Belgii.

Piękne kwiaty i ciepłe słowa podziękowań trafiły również do członków Zarządu Stowarzyszenia  Daskalia oraz wszystkich pedagogów zaangażowanych w działalność Polskiej Szkoły im. Marii Skłodowskiej- Curie w Leuven.

Najbardziej wyczekiwanym przez dzieci elementem programu było przedstawienie przygotowane przez uczniów koła teatralnego , którego opiekunką jest pani Monika Młodzianowska. Teatr Czerwony Trzewik zaprezentował gościom przepiękne widowisko, opowieść o Alicji w zaczarowanym świecie wyobraźni… Aktorzy wyglądali świetnie w swoich przecudnych strojach, na tle perfekcyjnie przygotowanej scenerii.  Klimatyczna muzyka dopełniła wszystkiego.  Kolejne przedstawienie teatru Czerwony Trzewik okazało się sukcesem!

Po widowisku był oczywiście moment na kawiarenkę przygotowaną przez Radę Rodziców (szczególne podziękowania dla pani Marty Skórak) oraz fantastyczną zabawę na naszym szkolnym podwórku.

Dziękujemy pięknie wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości. Sklepowi polskiemu Malinka Leuven za słodką niespodziankę dla dzieci. Panu Grzegorzowi Fiedorczukowi za oprawę fotograficzną.

Teraz już tylko dwa słoneczne miesiące wakcji i widzimy się we wrześniu!!