Zajęcia dodatkowe 2024/2025

ZAJĘCIA DODATKOWE

Polska Szkoła im Marii Skłodowskiej-Curie w Leuven przy Stowarzyszeniu Daskalia oferuje następujące zajęcia dodatkowe (jeśli zgłosi się minimalna ilość uczestników – 7 osób):

Katecheza
Cel zajęć:  2 letnie przygowanie do Komunii Świętej
Dla kogo: dzieci klas 2 i 3 (przygotowujące się do Komunii Świętej)

Kiedy: soboty godzina 9:00 do 9:45
Koszt: 120,00 euro za semestr
Prowadząca: Aneta Siemionek

Zajęcia muzyczno-wokalne
Cel zajęć:  umuzykalnienie dziecka, rozwój w zakresie poczucia rytmu, harmonii muzyki oraz śpiewu. Na zajęciach dzieci uczyć się będą polskich piosenek.

Dla kogo: dzieci od 6 roku życia
Kiedy: soboty, od 9:00 do 10:00
Koszt: 100 euro za semestr
Prowadząca: Joanna Papieska

TUS – Terapia Umiejętności Społecznych
Cel zajęć: Podczas spotkań dzieci będą uczyć się różnych umiejętności społecznych, np. umiejętności proszenia o pomoc, reagowania na zaczepki, radzenia sobie z pominięciem, z przegraną, wyrażania sympatii i wielu innych. Trening poprowadzony będzie w oparciu o program Start Instytutu Amity oraz trening rozumienia emocji własnych i innych osób z wykorzystaniem zestawu materiałów EMOscope.

Dla kogo: Grupy dla dzieci 6 – 8 lat i 9 – 11 lat
Ilość dzieci w grupie – 7 osób
Kiedy: Sobota, godz. 10.00 – 11.30 oraz 12.00 – 13.30 (godzina rozpoczęcia zajęć dla konkretnej grupy wiekowej uzależniona jest od ilości zapisów i zostanie zakomunikowana później).
Trening rozpocznie się tylko wtedy, gdy zbiorą się grupy.
Zapisy prowadzone są do końca września.
Zajęcia odbywają się według kalendarza flamandzkiego od października 2024 do czerwca 2025.
koszt: 360 euro za 25 spotkań
Prowadząca: Joanna Papieska nauczyciel, pedagog, trener nauczycieli, dyrektor Polskiej Szkoły w Leuven „Eureka” im. Marii Skłodowskiej-Curie, doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Jej zainteresowania naukowe i zawodowe dotyczą kompetencji społeczno-emocjonalnej dzieci. Ukończyła pedagogikę wieku dziecięcego na Uniwersytecie Łódzkim oraz studia podyplomowe z pedagogiki specjalnej (l’ orthopédagogie clinique) na Uniwersytecie w Louvain-la-Neuve.

Młodzieżowy Klub filmowy
Cele zajęć: zapoznanie uczestników z podstawami filmoznawstwa na przykładach międzynarodowych oraz polskich dzieł sztuki filmowej wraz z elementami filmoterapii w postaci projekcji filmowej wraz z dyskusją.

Dla kogo: młodzież od 12 roku życia
Kiedy: co dwa tygodnie w soboty od godziny 18:00 do 20:30 (10 spotkań)
Koszt: 120,00 euro za semestr
Prowadząca: psycholog kliniczny Aleksandra Wojtczak

 

Pytania i zapisy: szkola@daskalia.eu