wtorek 30/10/2017: II dzień ferii jesiennych z Daskalią po polsku!!!

Wtorek 31/10, drug dzień ferii jesiennych z Daskalią i p. Eweliną Konings, obfitował w wiele intelektualnych, teatralnych, sportowych i kulinarnych atrakcji. Bohaterem dnia był Jan Paweł II, bez wątpienia jeden z najwybitniejszych Polaków, który kochał Boga i ludzi, lubił sport, muzykę i teatr. Z całą pewnością zjadłby ze smakiem nasze wtorkowe małe co nieco.

Teatr
Na początku dnia dzieci, pod okiem dwóch aktorek z Teatru Bajka w Warszawie, tworzyły samodzielnie teatr cieni z figurami na patyczkach. Nasze pociechy mogły same układać historię zdarzeń, same mogły zdecydować jak potoczą się losy ludzkich i zwierzęcych bohaterów. Następnie po profesjonalnej gimnastyce rąk nasze dzieci nauczyły się tworzyć piękne cienie na ścianie, by potem samemu móc wykorzystać właściwości i możlowości światla, ekranu i własnego ciała, tworząc ciekawe figury.

Male co nieco
Następnie w ramach naszego projektu o zdrowej żywności nasze polskie dzieci połączyły tradycje polską z belgijską i ugotowały najsmaczniejszą zupę na świecie w świecie dzieci polsko-belgijskich: zupę pomidorową z makaronem i kuleczkami mięsnymi.

Sport
Kiedy dzieci ze smakiem i prawdziwą radości posilily się ulubioną zupą pomidorową, wyruszyły na plac zabaw w szkole Ter Bank, by tam udowodnić, że w “zdrowym ciele jest zdrowy duch”.
Dzięki życzliwości szkoły Ter Bank dzieci mogły jeździć na rowerach i gokartach. Starsi chłopcy wybrali piłkę nożną. Dziewczęta po jeździe rowerowej wybrały bardzo aktywną formę relaksu, tj. taniec przy rozbrzmiewającej muzyce na placu zabaw. Najmłodsze pociechy rozkoszowały się bogactwem placu zabaw.

Film
Dzieci obejrzały krótki animowany film o Janie Pawle II:
Jan Paweł II – Historia Papieża Polaka
https://www.youtube.com/watch?v=l9uQnvyuezk

 

Piosenka: „Lolek” z repertuaru Magdy Anioł
Dzieci nauczyły się piosenki o Janie Pawle II:
https://www.youtube.com/watch?v=_vFYlNYBnIw

Szaszłyki owocowe
Po teatrze, obiedzie, sporcie, filmie i śpiewaniu przyszedl czas na małe co nieco: dzieci samodzielnie przygotowały dla siebie szaszłyki owocowe, które z wielkim smakiem zjadły. “Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki…”

Zakończenie
Na zakończenie dzieci powróciły na chwilę do radosnych czasów dzieciństwa swoich rodziców, ogladając króciutki odcinek “Bolka i Lolka”.

Następnie dzień został zakończony piosenką “Dłonie” Majki Jezowskiej:
https://www.youtube.com/watch?v=GLg8MJMyZ9U