Witamy wszystkich po Świętach

 

Witamy po Świętach!

Wszystkim Paniom Nauczycielkom, Rodzicom, uczniom oraz osobom odwiedzające naszego bloga pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji Nowego Roku.

Nowy Rok dziś niesie wiele życzeń w darze. Wyjdźmy mu dumnie naprzeciw a wszystko pokaże. Mamy dla Was miłość, szczęście, szacunek i szczery uśmiech – na wszystko ratunek. Niech każdy jego dzień nowy i świeży będzie bardzo radosny i powoli bieży. Cieszcie się każdą chwilą i tańczcie dziś wesoło, niech Wam miłość i przyjaźń kwitnie wokoło.

Święta, Święta i po Świętach…

  • Mamy nadzieję, że Wszystkim Święta minęły w miłej i przyjaznej atmosferze. U Nas tak było, ale nadszedł już czas na powrót do przedszkola, w którym czeka na Nas nasza Pani Ania i moc atrakcji.Zanim jednak wzięliśmy się za pracę to musieliśmy się trochę rozruszać.

    Zaczelismy od drobnych zabaw i układania puzzli.

    FIGURY GEOMETRYCZNE I CYFRY

Po owocnej zabawie czas na naukę. Na pierwszych zajęciach po Świętach Pani Ania zaplanowała pokazanie na figur geometrycznych. Część z nas niektóre z nich znała.

Zabawę z figurami zaczęliśmy od koła.

Potem były kwadraty, prostokąty i trójkąty.

Figury po wspólnym ułożeniu dały nam oraz bałwanków. Każdy z nich zbudowany został z różnej ilości figur dzięki czemu poznaliśmy cyfry od 1 do 5.