Uroczystość wręczenia Nagrody im. Joteyki

Po raz trzeci już Daskalia – Centrum Kultury i Języka Polskiego w Leuven wraz z Ambasadą RP w Królestwie Belgii oraz Brukselskim Klubem Polek miało zaszczyt organizować niezwykłe wydarzenie polonijne – konkurs im. Józefiny Joteyko.

Nagłośniony wśród Polonii i promowany przez kilka miesięcy konkurs o tytuł Najwybitniejszej Polki w Belgii zakończył się wczoraj, 7 czerwca, podczas Sympozjum Naukowego w pięknych wnętrzach Biblioteki Solvay w Brukseli. Jednodniowe sympozjum Women in Science, Past and Present zorganizowała Ambasada RP w Królestwie Belgii w 150 rocznice urodzin Marii Skłodowskiej – Curie. Podczas pięciogodzinnej sesji miałyśmy okazję poznać i wysłuchać wiele niesamowitych kobiet zaangażowanych w rozwój nauki w Polsce, młodych naukowców, profesorów, pracowników ośrodków naukowych. 


Ostatnim punktem Sympozjum Naukowego było wręcznie Nagrody Joteyki. Jury konkursu ogłosiło, iż najwybitniejszą Polką w Belgii w roku 2018 została pani profesor Iwona Włodarska! Cieszymy się niezmiernie, gdyż Pani Iwona była kandydatką Daskalii i jest nam podwójnie miło, iż to właśnie ona została nagrodzona tym tytułem za całokształt pracy i wybitne osiągnięcia w dziedzinie biologii i genetyki nowotworów. Pani Iwona jest profesorem KUL, mieszka w Leuven.
Pani Iwono- serdecznie Gratulujemy!!!!

Szanowni Państwo,
W imieniu pana Ambasadora Artura Orzechowskiego i moim własnym, chciałabym jeszcze raz podziękować za Waszą bezcenną wieloetapową pomoc J, przy koncepcji i realizacji wczorajszego seminarium „Women in science- past and present”. Nasi goście byli bardzo zadowoleni i w ogromnej mierze jest to Wasza zasługa!
Było nam niezwykle miło z Państwem współpracować! Dziękujemy raz jeszcze.

Joanna Doberszyc-Toulsaly
Ministre – Conseiller
Chef de Mission Adjoint
Ambassade de la Republique de POLOGNE a Bruxelles

https://bruksela.msz.gov.pl/pl/p/bruksela_be_a_pl/aktualnosci/0_kobiety_w_nauce__przeszlosc_i_terazniejszosc_#.WxqWomopqBY.facebook