Uroczyste slubowanie pierwszoklasistow.

Wczorajszy dzień był wielkim świętem naszej szkoły! Nasi dzielni pierwszoklasiści oficjalnie dołączyli do wielkiej szkolnej społeczności i zostali pasowani na uczniów Polskiej Szkoły im. Marii Skłodowskiej-Curie. Było to dla nich ogromne przeżycie i niezapomniane wydarzenie. Serdecznie GRATULUJEMY głównym bohaterom wczorajszej gali i mamy nadzieję, że to wspaniały początek naszej długoletniej współpracy!

Cała uroczystośċ przygotowana została  przez wychowawców klas 1- Annę Chyb i Łukasza Szymiczka oraz panią dyrektor Ewelinę Konings. Swoją obecnością to niezwykłe wydarzenie zaszczyciła pani Wicekonsul RP w Belgii – Maria Czechowicz, pani Prezes Polskiej Macierzy Szkolnej w Belgii – Barbara Wojda oraz pani Prezes CKiJP Daskalia – Małgorzata Burgraf. 

Najważniejszy moment ślubowania poprzedziły występy artystyczne pierwszaków.  Na scenie pojawili się kosmici, a tuż po nich krakowianki i krakowiacy, którzy odtańczyli pięknego poloneza! Po tańcach na parkiet wtargnął smok wawelski, który na szczęście przybył tylko jako gość. Pierwszaki zaprezentowały się wspaniale!

Pasowania na ucznia dokonała pani dyrektor szkoły Ewelina Konings. Niesamowicie przejęci pierwszoklasiści otrzymali na pamiątke upominki od szkoły oraz białe i czerwone róże od pani Barbary Wojdy, Prezes PMSz w Belgii. Pięknie dziękujemy!

Po części oficjalnej wszystkich zgromadzonych gości, rodziców, dziadków i znajomych zaproszono na słodki poczęstunek i dwa wspaniałe torty z okazji urodzin naszej patronki.

Ślicznie dziękujemy WSZYSTKIM zaangażowanym osobom w przygotowanie wczorajszej uroczystości, rodzicom, gronu pedagogicznemu. Dziękujemy serdecznie panu Grzegorzowi Fiedorczukowi za cudowną fotorelację z tego wydarzenia. Wyrazy podziękowania także dla TV- Pepe TV.