Uroczysta Gala Dyktanda Polonijnego

 

21 kwietnia w salonach Ambasady RP w Brukseli odbyła się uroczysta gala 2 edycji Dyktanda Polonijnego, na którą zaproszono przede wszystkim laureatów konkursu ortograficznego wraz z rodzinami.

W uroczystości uczestniczyli także: pan Jacek Grabowski, Konsul Generalny w Królestwie Belgii z Małżonką, pani Pia Libicka – Roguska -Konsul Generalna z Luksemburga, pani Emilia Bala – wicekonsul z Holandii, pani Agnieszka Paciorek, wicekonsul w Królestwie Belgii, pani Barbara Wojda, Prezes Polskiej Macierzy Szkolnej, pan Andrzej Pakulski, Prezes Fundacji Polonia International, kierownicy szkół, dyrektorzy, nauczyciele z Holandii, Luksemburga i Belgii.

Tegoroczną edycję konkursu objęła patronatem honorowym Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda. Uroczyste spotkanie rozpoczęto więc od wyświetlenia przemówienia Pierwszej Damy nagranego specjalnie dla uczestników gali.

http://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,390,przeslanie-malzonki-prezydenta-rp-do-uczestnikow-2-edycji-dyktanda-polonijnego.html

Można było również obejrzeć króciutkie filmy nagrane przez uczniów szkół polonijnych z Holandii i Luksemburga – laureatów konkursu.

W części oficjalnej laureaci otrzymali piękne nagrody i pamiątkowe dyplomy, natomiast Mistrzowie Ortografii Polskiej w każdej kategorii wiekowej obdarowani zostali Piórem Pani Prezydentowej z jej autografem.  Po krótkiej części artystycznej był również czas na przepyszny tort truskawkowy z fajerwerkami, poczęstunek, kolorowe balony, zdjęcia i miłe rozmowy.

 

Naszą szkołę reprezentował Drugi Wicemistrz Ortografii Polskiej w najmłodszej kategorii wiekowej, Nikodem Jędrysiak, uczeń klasy 3 (prowadzonej przez panią Justynę Łukomską).

Jeszcze raz SERDECZNIE GRATULUJEMY zwycięzcy, rodzicom oraz pani nauczyciel.