Szkolenie metodyczne dla nauczycieli

W dniach od 15 do 16 grudnia w Le Centre MILLENNIUM – Dom Polski w Ardenach nauczyciele szkół polonijnych z Belgii uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia Wspólnota Polska oraz Polska Macierz Szkolna w Belgii. Dwudniowe warsztaty poprowadzila trenerka Klanzy i ODNSWP Lucyna Bzowska.

W programie warsztatów znalazły się zabawy w edukacji polonistycznej wspomagające podstawowe umiejętności dzieci związane z wyrazami, zdaniami, spójnymi wypowiedziami, aktywnym czytaniem tekstu oraz niekonwencjonalne metody pracy z lekturą. Nauczyciele poznali również zabawy wokół tematów związanych ze świętami, porami roku, miesiącami i dniami tygodnia wykorzystujące różne rodzaje aktywności – ruch, śpiew, rytmizację, taniec, improwizację i działania twórcze.

W sobotni wieczór, podczas uroczystej kolacji, w atmosferze zbiżających się Świąt Bożonarodzeniowych, łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Takie spotkania pozostają długo w pamięci…