Spotkanie z Kopciuszkiem

W ubiegłą środę tj. 7 lutego czekały na nas małe zmiany, gdyż opiekę nad nami przejęła Pani Elwira wraz z klasą pierwszą 🙂 Ciekawi byliśmy, co czeka na nas w przedszkolu i czego tym razem nauczymy się.

Tego dnia poznaliśmy nową bajkę „Kopciuszek”. Wraz z pierwszakami wysłuchaliśmy jej (ta jej Macocha naprawdę była złą kobietą) i zabraliśmy się za ozdabianie bucika, którego zgubiła nasza bohaterka.

 

 

 

 

Poznaliśmy nowy sposób wykonania pracy plastycznej, do której nie są wcale potrzebne nożyczki. Wystarczą nasze małe rączki, kolorowy papier i klej. Jest to tzw. „wydzieranka”. Nie wszystkim jednak przypadła ona do gustu.

Po przerwie wspólnie obejrzeliśmy bajkę „Przygody Koziołka Matołka”.

 

 

 

 

Oprócz tego okazało się, że czeka na nas jeszcze jedna niespodzianka… pyszne pączki, przygotowane przez jedną z babć naszej uczennicy – Milenki. Poznaliśmy nową piosenkę „Lubimy bajki”. Pewnie w najbliższą środę Pani Ania będzie z nami znów ją śpiewała.

 

„Lubimy bajki”

1. Oj rety, co tu się dzieje,
wszędzie są wróżki i czarodzieje.
To nie do wiary, ja chyba śnię,
wszystko co zechcę, to spełnia się!

Ref. No, bo my lubimy bajki,
wtedy, kiedy jest nam źle.
My lubimy takie bajki,
które dobrze kończą się.

Uf… po wyczerpującej pracy mieliśmy chociaż trochę czasu dla siebie. My mogliśmy się pobawić, ale pierwszaki zawzięcie pracowały. Chyba niektórych z nas będzie czekać to samo już od września.

 

 

 

 

A na zakończenie mogliśmy wspólnie pokolorować Koziołka Matołka.

 

 

 

 

 

 

Z Panią Elwirą było bardzo fajnie. Starliśmy się być grzeczni (jak zawsze) i mamy nadzieję, że nie przeszkadzaliśmy jej za bardzo. Dziękujemy bardzo Pani za poświęcony nam czas!!!