Co słychać u Jasia i Małgosi?

 

Smaczna chatka w lesie stała,
Zagubionych zapraszała.
O Babie Jadze nie wiedzieli,
Domek z piernika jeść zaczęli

                                       Marcowe spotkania w przedszkolu krążą wokół bajki o dwóch dzielnych zuchach, a mianowicie o Jasiu i Małgosi. Dotąd myśleliśmy, że znamy bardzo wiele bajek, jednak myliliśmy się. „Jaś i Małgosia” – to bajka którą rodzice nam nie opowiadali. Może tylko dlatego, że nie chcieli, abyśmy usłyszeli o Babie Jadze. Po wysłuchaniu części opowieści byliśmy przerażeni tym co chciała zrobić dzieciom. Jednak wiedzieliśmy, że każda bajka kończy się szczęśliwie, więc i tym razem nie mogło być inaczej. Na zajęciach zrobiliśmy sylwetki Jasia i Małgosi oraz domek Baby Jagi, który w naszym wykonaniu nie wyglądał na straszny;-)


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomogliśmy również Jasiowi i Małgosi trafić do domu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie mogło zabraknąć rodziców, którzy zaoferowali się do tego, aby nam czytać. Jednej środy odwiedziła nas Pani Ewa – mama Emilki, a kolejnej Pani Maja – mama Matyldy. Obie Panie wykonały swoją pracę na szóstkę;-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prócz wielu wrażeń mieliśmy czas na swobodną zabawę w naszym przedszkolu, zarówno w środku jak i na zewnątrz. Przy tak różnorodnej pogodzie jaką teraz mamy, musimy korzystać z każdego dnia ciepłego i każdego promyka słońca