Polskie Przedszkole w Liege MAŁA DASKALIA

Polskie Przedszkole w Liege MAŁA DASKALIA

ZACZYNAMY! POLSKIE PRZEDSZKOLE W LIEGE MAŁA DASKALIA

Nowo powstałe Polskie Przedszkole w Liege MAŁA DASKALIA, filia Polskiej Szkoły w Leuven MAŁA DASKALIA, powita przedszkolaki na pierwszych zajęciach już 10 marca 2018. Cotygodniowe, sobotnie (istnieje również możliwość utworzenia grupy środowej) spotkania edukacyjne w języku polskim będą odbywać się w Centrum Kultury “La Mi’Lune” przy ulicy Maraîchers 31, (4020 Liège). W tym roku szkolnym (2017/18) zajęcia edukacyjne trwać będą do 30 czerwca.

Ten nowy projekt Centrum Kultury i Języka Polskiego – DASKALIA vzw (fr. asbl) (www.daskalia.eu) opiera się na doświadczeniu i sprawdzonych metodach pedagogicznych stosowanych od 5 lat w Polskiej Szkole w Leuven MAŁA DASKALIA (więcej o metodach na stronie internetowej).

Dodatkowym atutem współpracy z Centrum Kultury i Języka Polskiego – DASKALIA vzw jest możliwość korzystania z porad specjalistów w j. polskim (m.in. logopeda, psycholog, pedagog lub radca prawny) oraz z zasobów największej Polskiej Biblioteki w Belgii – BIBLIOTEKA-PL.

Polskie Przedszkole w Liege MAŁA DASKALIA (Mała Daskalia Liège), podobnie jak Polska Szkoła i Przedszkole – Mała Daskalia w Leuven są projektami oświatowymi Centrum Kultury i Języka Polskiego – DASKALIA vzw (asbl) o celach niezarobkowych, którego podstawą jest dobrowolna praca społeczna jego członków.

CO OFERUJE POLSKIE PRZEDSZKOLE w LIEGE  MAŁA DASKALIA

Oferta edukacyjna Polskiego Przedszkola – Mała Daskalia Liège stwarza dzieciom polskojęzycznym warunki do twórczości, do rozwijania umiejętności interpersonalnych oraz do kształtowania samodzielności i tożsamości kulturowej. Bogaty program edukacyjny, w którym znajdą się nie tylko podstawowe zajęcia dydaktyczne z języka polskiego z elementami kultury, ale również zajęcia dodatkowe, m. in. rytmika, zajęcia taneczno–ruchowe, j. angielski, j. francuski, j. hiszpański, warsztaty plastyczne i kulinarne został opracowany wspólnie przez kadrę pedagogiczną z Leuven i Liège.

NASZA MISJA

Stworzenie Polskiego Przedszkola – Mała Daskalia Liège powstał z myślą o naszych własnych dzieciach, wychowujących się przecież w warunkach dwukulturowych, w trosce o zakorzenienie w nich wartości wynikających z naszej ojczystej kultury oraz o rozwój kompetencji w posługiwaniu się językiem polskim, nie tylko na poziomie mowy, ale również pisma. W naszej pracy edukacyjnej będziemy zwracać uwagę na takie elementy jak integracja poprzez naukę i zabawę, nauka języka polskiego, historii i kultury Polski, jako elementów tożsamości, promocja Polski poprzez muzykę, sztukę, kuchnię i tradycje.

NASZA WIZJA

Celem Polskiego Przedszkola w Liege MAŁA DASKALIA jest również stworzenie ośrodka aktywizującego Polonię z Liège i okolic poprzez kultywowanie kultury polskiej w języku ojczystym oraz przekazywanie polskich tradycji i wartości młodemu, wielojęzycznemu pokoleniu.

Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości projekt przedszkola rozwinie się i da początek Polskiej Szkole w Liège. Liczymy na rodziców, którzy chcieliby z nami czynnie współpracować przy realizacji naszych projektów edukacyjnych, do czego gorąco zapraszamy już teraz. Zachęcamy również do dzielenia się własnymi pomysłami.


ZAJĘCIA

Zajęcia podzielone będą na bloki tematyczne, z przerwą na drugie śniadanie, (przyniesione przez dziecko z domu, lub kupione na miejscu).

Znajdzie się miejsce i na czytanie bajek i na zajęcia muzyczne z nauką podstawowych kroków tańca… Dzięki współpracy z Centrum Kultury i Języka Polskiego – DASKALIA oraz prywatnym zasobom już w tym momencie Polskie Przedszkole – Mała Daskalia Liège wyposażone jest w bogaty zbiór zabawek i gier edukacyjno-rozwojowych.

Jeśli macie Państwo w domu zabawki, gry, puzzle, zabawki edukacyjne, które nie są już używane przez Wasze dzieci, zapraszamy do ich przyniesienia, w ten sposób damy im drugie życie i kolejne dzieci będą mogły z nich korzystać.

Polskie Przedszkole – Mała Daskalia Liège będzie zajmować salę “Studio” na 1. piętrze Centrum Kultury La Mi’Lune. To sala o powierzchni 45m2, wyposażona w liczne sprzęty potrzebne dzieciom do zabawy i relaksu. (Zdjęcia)

Na parterze lokalu znajduje się mały bar, gdzie zapraszamy rodziców na chwile przy kawie lub herbacie.

Przedszkole korzysta z ubezpieczenia firmy KBC, obejmującego pobyt dzieci na terenie centrum La Mi’Lune.


NASZE PRZEDSZKOLE

Nasz przytulny lokal czeka na pierwszych przedszkolaków!


KALENDARZ ZAJĘĆ 2017/2018

 • 10, 17, 24 marca
 • 7, 14, 21, 28 kwietnia
 • 5,12, 19, 26 maja
 • 2,9, 16, 23, 30 czerwca

PROGRAM IMPREZ 2017/2018

 1. Majówka w plenerze dla dzieci i rodziców
 2. Dzień Matki 26.05, Dzień Ojca 23.06 (z udziałem rodziców)
 3. Dzień Dziecka w Domu Polonii w Comblain-la Tour, organizowany przez Polską Macierz Szkolną w Belgii. (http://www.pmsz.be/ )
 4. Bal na zakończenie roku szkolnego

OPŁATY

 • Opłata za rok szkolny wynosi 120€  (30€ za miesiąc, 4 miesiące marzec- czerwiec)
 • Opłaty prosimy wpłacać na rachunek bankowy DASKALIA VZW
  KBC IBAN 42 7360 0275 3854
  BIC KREDBEBB
  podając w tytule przelewu: PRZEDSZKOLE LIEGE + IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA
 • Opłaty prosimy dokonać do końca MARCA 2018.

ZAPISY

Polskie Przedszkole w Liege – MAŁA DASKALIA – zapisy trwają cały rok!

Aby zapisać dziecko do polskiego przedszkola w Liege MAŁA DASKALIA należy wypełnić zamieszczony poniżej prosty formularz zgłoszeniowy.

Nasi koordynatorzy skontaktują się z Państwem w celu ustalenia dalszych kroków!


KONTAKT

Aby uzyskać dodatkowe informacje, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub zapytania drogą e-mailową!

POLSKIE PRZEDSZKOLE W LIEGE MAŁA DASKALIA

AGNIESZKA BIL 0468 537 295
KAMILA RESSAF 0466 014 156

http://liege.daskalia.eu

liege@daskalia.eu


NASZ ADRES

Centrum Kultury “La Mi’Lune”

Rue des Maraîchers 31, 4020 Liège


NASZ ZESPÓŁ PEDAGOGICZNY

Mgr Agnieszka Bil – absolwentka Iberystyki i Stosunków Międzynarodowych (Uniwersytet Warszawski) oraz Komunikacji (Uniwersytet Króla Juana Carlosa w Madrycie), aktualnie pisząca doktorat z komunikacji i polityki kulturalnej państw UE (Uniwersytet Króla Juana Carlosa w Madrycie). Mama trzy i pół letniego Aleksandra.

Lic. Kamila Ressaf – absolwentka Wydziału Turystyki i Rekreacji w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. Mama siedmioletniego Yassina i pięcioletniej Nadii.