Polonijny Dzień Dwujęzyczności na Uniwersytecie Dziecięcym w Leuven!

Fajnie, że jesteś!

Jak każdej soboty i w tym tygodniu z radością spotkaliśmy się w szkole, tym razem na Uniwersytecie Dziecięcym pod hasłem tegorocznego święta dwujęzyczności – FAJNIE, ŻE JESTEŚ!

Wszyscy, młodsi i starsi, uczniowie Polskiej Szkoły im. Marii Skłodowskiej-Curie przy Stowarzyszeniu Daskalia w Leuven, po cotygodniowych zajęciach lekcyjnych z ochotą wzięli udział w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach językowych w ramach Polonijnego Dnia Dwujęzyczności.

Bawiliśmy się wszyscy razem wyśmienicie!!!

Uczniowie klas młodszych zgłębiali tajniki kaligrafii chińskiej przeprowadzone przez natywnego lektora z chińskiej organizacji kulturalnej NIHAO Leuven! Nasi chińscy przyjaciele przeprowadzili warsztaty w bardzo profesjonalny i przystępny sposób, a dzieci z naszej szkoły mogły sprawdzić się w kaligrafii i odkryć skomplikowane zasady pisania chińskich „liter”!

Uczniowie z klas starszych, znający języki obce i mający już dużą świadomość ogromnego bogactwa językowego jaki posiedli, przeprowadzili wywiady ze specjalistami od dwujęzyczności oraz wypełniali zadania pod czujnym okiem i życzliwymi radami tłumaczki z Parlamentu europejskiego -Pauliny, Pawła – specjalisty językowego z NATO oraz dwujęzycznych studentów z Uniwersytetu KU Leuven (Alieke i Tobiasa).

W sali konferencyjnej królował nie tylko j. polski, słychać było również niderlandzki, francuski, portugalski, hiszpański, angielski, chiński oraz niemiecki…. Prawdziwe językowe wydarzenie!