Polonijny Dzień Dwujęzyczności 2018, przedstawienie dla dzieci

Już trzeci rok świętujemy razem z Polska Dobra Szkola.  Wielkie, październikowe święto języka ojczystego celebrowaliśmy w szkole wyjątkowo intensywnie.  Dla uczniów klas środowych oraz sobotnich wychowawcy szkolni oraz  sekcji przedszkolnej przygotowali niespodziankę: przedstawienie o wielkich Polakach zatytułowane Tydzień Wielkich Postaci. Gościem specjalnym była pani Beata Cnudde, trenerka  “Heroic Imagination Project”, która poprowadziła z dziećmi krótkie warsztaty : Być bohaterem każdego dnia – czy to możliwe ?

Dzieci bawią się świetnie, kiedy na scenie pojawią się przebrani nauczyciele…  Radośnie było też i tym razem. Nie zabrakło słodkości, kolorowych niespodzianek i oczywiście hymnu Dnia Dwujęzyczności:

Każdy polski język kocha, kto mój brat,
Papa w tym języku kochał cały świat.
Wszystko w nim wyrazić mogę to co chcę,
Śpiewać mogę – mamo, tato kocham Cię…

Pani Barbara Wojda prezes Polskiej Macierzy Szkolnej w Belgii dziękujemy ślicznie za kolorowe niespodzianki dla dzieci przygotowane na obchody tego wyjątkowego święta.

Tak Polonijny Dzień Dwujęzyczności świętowały dzieci w szkole, natomiast rodzice i nauczyciele szkół polonijnych uczestniczyli w dwudniowej konferencji poświęconej zaburzeniom rozwoju mowy dziecka dwujęzycznego.