Ostatni dzień ferii jesiennych w szkole Mała Daskalia- zajęcia muzyczne z perkusją i gitarą,Fryderyk Chopin i zajęcia cukiernicze.

Ostatni dzień ferii- piątek upłynął nam pod znakiem perkusji, gitary, Fryderyka Chopina i pysznych gofrów. 

Rano pan Justyn Jędrysiak zapoznał dzieci z tajnikami muzyki- dowiedzieliśmy się, jak dzielą się i jak zbudowane są instrumenty. Potem przeszliśmy do głośnej, niczym nieskrępowanej praktyki.  Oj, trzęsły się mury, gdy poznawaliśmy rytm perkusji i chwyty gitary elektrycznej. 
Po szaleństwach muzycznych rozpoczęliśmy drugą część piątkowego spotkania. Pani Lidka zaproponowła bardziej tradycyjne schematy pracy z muzyką, tym razem klasyczną. Królował Fryderyk Chopin. Przypomnieliśmy sobie sylwetkę tego wybitnego pianisty.

Potem, przy dźwiękach muzyki poważnej przygotowaliśmy słodki deser- gorące, świeże i przepyszne daskaliowe gofry  Przepis na nie pojawi się już niebawem na naszym blogu!
Koniec dnia był już bardzo sportowy: rozgrywki piłki nożnej, zabawa w chowanego i tor przeszkód. W cieple zachodzącego jesiennego słońca zakończyliśmy nasze ostatnie kolonijne spotkanie.
Na osłodę dostaliśmy piękne pamiątkowe dyplomy. Mamy zamiar zebrać ich całą kolekcję.  

Następne kolonie w Daskalii już niedługo!! DO ZOBACZENIA!!

A oto filmowa relacja z tego niesamowitego dnia:  Zapraszamy do oglądania. Działo się!