Nasza rodzina

Witamy w 2017!!!

Image result for nowy rok 2017
Po dwutygodniowej przerwie świątecznej spotkaliśmy się w naszym polskim przedszkolu-już się trochę za sobą stęskniliśmy 🙂
Nowy rok rozpoczęliśmy tematem o naszej rodzinie-chętnie rozmawialiśmy o naszych mamusiach, tatusiach, rodzeństwie i o naszych ukochanych babciach i dziadkach.
Dowiedzieliśmy się co to jest drzewo genealogiczne i jak ono wygląda, a później każdy z nas zrobił drzewko swojej rodziny-rysowaliśmy swój autoportret i portrety wszystkich członków rodziny.
Bawiliśmy się w nasze ulubione zabawy i śpiewaliśmy wesołe piosenki. Nauczyliśmy się nowego wierszyka, który mówiliśmy na wiele różnych sposobów (np. głośno, cicho, radośnie, szybko….):
„Gdy słoneczko rano świeci,
do przedszkola idą dzieci.
Swoją grupę wszyscy znają,
tu kolegów dobrych mają.”

W grupie środowej mieliśmy pierwsza w tym roku jubilatkę-Aniu-100 lat!!!!
Mama Ani przygotowała dla dzieci pyszne babeczki-dziękujemy!!
Mieliśmy tez milą niespodziankę, bo panie zrobiły dla nas teatrzyk o Jasiu i Małgosi-a my zachowywaliśmy się jak w prawdziwym teatrze-byliśmy bardzo cicho i grzecznie oglądaliśmy przedstawienie.
W grupie sobotniej czytaliśmy naszemu Bonifacemu wierszyk Juliana Tuwima  o Panu Tralalinskim i w tym tygodniu misiu powędrował do kolejnego przedszkolaka.

Humor w przedszkolu:

” dzieci miały powiedzieć jak ma na imię ich tatuś i jeden chłopiec powiedział ( w jezyku Nl)-KOCHANIE”

drzewo genealogiczne

Aniu! Sto lat!!!

udajemy drzewa w rożnych porach roku

„rolnik sam w dolinie”

pracujemy

„idą idą mrówy…”

Słuchamy wierszyków z Bonifacym