Najpiękniejszy karnawał w Leuven, 23 lutego 2019

Szkolny bal karnawałowy w POLSKIEJ SZKOLE im. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE w Leuven przy Stowarzyszeniu Daskalia

Miniony tydzień był magiczny dla wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły, a to za sprawą KARNAWAŁU. Zabawę z mnóstwem konkursów, nagród, muzyki, tańca i śmiechu starannie przygotowano i z rozmachem zorganizowano w Polskiej Szkole. Zarówno we środę, jak i w sobotę sale klasowe zamieniły się w zaczarowaną krainę, aby przy dźwiękach skocznej muzyki uczestnicy zabawy mogli cieszyć się karnawałem i bawić się ze szkolnymi kolegami i koleżankami.

Uczniowie oraz nauczyciele przyszli w niecodziennie fantazyjnych strojach… korytarzami przemykali kowboje, piłkarze, jednorożce oraz najprawdziwsze księżniczki! Po kilku lekcjach j.polskiego, Rada Rodziców przy Polskiej Szkole im. Marii Skłodowskiej-Curie zaprosiła najpierw wszystkich uczniów na przepyszne pączki domowego wyrobu, a następnie na wspólną zabawę karnawałową.

Udekorowana sala balowa stwarzała niepowtarzalny nastrój w blasku kolorowych świateł. DJ Jarek, panie Magda z Wesołych Animacji i Ewelina wspólnie zapraszali dużych i małych do zabawy, ale dzieci nie trzeba było dwa razy zachęcać. Już od pierwszych taktów muzyki wszyscy uczestnicy ruszyli do tańca a śmiechy naszych milusińskich rozbrzmiewały podczas całego balu i świadczyły o doskonałych humorach.

Były korowody, kółeczka, pociągi, tańce w parach z balonami i przeciąganie liny. Dzieci wspaniale się bawiły, chętnie uczestniczyły w ciekawych konkursach prowadzonych przez nauczycieli i przeszczęśliwe odbierały nagrody. Uczniowie i nauczyciele prezentowali swoje stroje karnawałowe „na wybiegu” oraz uwieczniali je na zdjęciach w foto-budce specjalnie przygotowanej na tę okazję. Nie tylko stroje były karnawałowe, buziaki dzieci również zostały odświętnie ozdobione przez bardzo uzdolnioną panią Monikę Dworznik. Przeróżne konkursy poprowadziły pani Elvira, pani Grażynka i pani Basia.

Choć tańcom i zabawie nie było końca, to czas szalonego balu karnawałowego upływał bardzo szybko, aż dobiegł do jego końca. Z pewnością tegoroczna zabawa karnawałowa będzie niezapomniana dla wszystkich uczestników, którzy już nie mogą doczekać się kolejnego balu, za rok!