Koziołek Matołek w klasie I! Takie wydarzenie tylko w Polskiej Szkole Mała Daskalia.

W długiej podrózy do Pacanowa zrobił sobie przystanek w Leuven i odwiedził uczniów klas pierwszych… i to nie byle kto, bo sam Koziołek Matołek.

Od razu polubiły go wszystkie dzieci . Każdy chciał mieć z nim zdjecie . Na pierwszej lekcji opowiadaliśmy sobie , jak wygląda, jaki jest i dokąd zmierza nasz bohater lektury „120 przygód Koziołka Matołka „. Pokolorowaliśmy jego portret i opisywaliśmy jaki jest.

Całe szczęście, że za tydzień znów mogliśmy się spotkać z tym śmiesznym koziołkiem. Obejrzeliśmy jedną z jego przygód na filmie. Było śmiesznie i film bardzo się podobał wszystkim pierwszakom.

Potem zabraliśmy się do pracy i sporządziliśmy mapę podróży Koziołka Matołka. Po kolei opowiadaliśmy o tym, jakie przygody miał Koziołek Matołek i kogo spotkał na swojej drodze . To wszystko zaznaczaliśmy  na swoich mapach.

 

Na kolejnej lekcji odbył się quiz :”Co wiem o Koziołku Matołku” ? Po sprawdzeniu wyników okazało się, że wiedza pierwszaków o słynnym koziołku jest ogromna. Każdy zasłużył na dyplom .

Na koniec obejrzeliśmy  krótki film o tym, jak Koziołek Matołek był kucharzem na statku . Śmiechu było co niemiara.

Niestety, koziołek, mimo tak serdecznego przyjęcia,  musiał ruszyć w dalszą drogę do Pacanowa. Oczywiście były zdjęcia na pożegnanie, a Koziołek Matołek wdzięcznie pozował do każdego ujęcia.