Koronawirus – wszelkie zajęcia zawieszone

OD SOBOTY 14 MARCA 2020 DO ODWOLANIA 

NIE ODBEDA SIE ZAJECIA 

W NASZYM PRZEDSZKOLU 

I SZKOLE 

zarowno te obowiazkowe 

jak i dodatkowe!!!! 

Kochani,

jak powszechnie wiadomo, wczoraj (11/03/2020) Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 powodującego chorobę COVID-19. 

Powołując się na oficjalne informacje dochodzące z różnych z części świata i Europy, jak również coraz lepiej dostępną wiedzę naukową (biologiczną, statystyczną i geograficzną*) wskazującą, że słusznym krokiem w przeciwdziałaniu pandemii i zmniejszeniu ryzyka zakażenia jest działanie w kierunku zminimalizowania fizycznego kontaktu w społeczeństwie (ang. Social distancing) postanowiliśmy zawiesić do odwołania wszystkie zajęcia, ferie i warsztaty w Polskiej Szkole im. M. Skłodowskiej-Curie przy Stowarzyszeniu Daskalia w Leuven i Liege

Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo nie tylko naszych dzieci oraz nauczycieli, ale także członków ich rodzin (np. dziadkówrodziców) w grupie zwiększonego ryzyka (50+ lat, wiadomo już, że łagodny przebieg choroby u młodszych może być straszny w skutkach dla naszych starszych członków rodziny). 

Jednocześnie pragniemy Państwa zapewnić, iż dołożymy wszelkich starań, aby „odwołane” zajęcia zostały odpracowane do końca tego roku szkolnego, jeśli tylko rozwój sytuacji na to pozwoli lub przeprowadzone w trybie online, nad którym w tej chwili bardzo intensywnie pracujemy.

(https://medium.com/@tomaspueyo/coronavirus-act-today-or-people-will-die-f4d3d9cd99ca

Przypominamy gdzie szukać wiarygodnych informacji o chorobie:

·         Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny (NIZPPZH)

·         World Health Organization

·         European Centre for Disease Prevention and Control

·         Centers for Disease Control and Prevention

·         Coronavirus COVID19 Global Cases by Johns Hopkins CSSE

·         ProMED International Society for Infectious Diseases

Liczymy na Wasza wyrozumiałość

Z poważaniem,

Zarząd Stowarzyszenia Daskalia