Koncert Bożonarodzeniowy „W oczekiwaniu na Święta”.

10 grudnia 2017 roku w kościele św. Lambertusa w Heverlee odbył się Koncert Bożonarodzeniowy „W oczekiwaniu na Święta”.

Wzięły w nim udział dzieci, rodzice i nauczyciele z Polskiej Szkoły w Leuven Mała Daskalia oraz gościnnie uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Franciszka Szczepańskiego w Lamkowie.

Po nastrojowym wprowadzeniu przez panią Ewelinę Konings nadszedł czas wspólne kolędowanie. Jako pierwsze zaprezentowały się mamy i nauczycielki z Małej Daskalii: Joanna Klejman, Marta Klejman, Hanna Ziemińska, Paulina Bajorek-Colson, Lidia Zabrocka, Anna Rylewicz, Monika Młodzianowska i Ewelina Konings. Przy akompaniamencie pianistki Barbary Bajor oraz skrzypaczki Anny Vantomme zaśpiewały kilka tradycyjnych polskich kolęd. Atrakcją koncertu był solowy występ małej Glorii Colson, której towarzyszył pluszowy tygrysek. Gloria zaśpiewała kolędę „Lulajze Jezuniu”, natomiast uczniowie pani Justyny Łukomskiej oraz pani Moniki Młodzianowskiej z Polskiej Szkoły Mała Daskalia zaśpiewali skoczną pastorałkę „Świeć gwiazdeczko, świeć ” Arki Noego.

Ostatnim punktem wspólnego kolędowania był występ dzieci z Polski. Uczniowe z Lamkowa pięknie zaprezentowali się w tradycyjnych strojach warmińskich. Zaśpiewali także warmińskie kolędy oraz kilka polskich pastorałek.

Wszyscy występujacy artyści zostali nagrodzeni brawami oraz słodkimi podarunkami przekazanymi przez Zarząd Daskalii oraz polską parafię w Leuven. Muzycy i kolędujące mamy otrzymały symboliczne kwiaty.

Podczas koncertu można było zakupić kartki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów Szkoły Specjalnej Ter Bank w Heverlee. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na Zakład Opiekuńczo–Leczniczy im. Jana Pawła II prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Marii Niepokalanej w Jaszkotlu k/ Wrocławia.

Koncert kolęd jednoczy wszystkich uczniów, a także rodziców i nauczycieli naszej szkoły. W tym roku było nam o wiele przyjemniej kolędować wspólnie z gośćmi z Polski. W świątecznym zamyśleniu zatopiła się licznie przybyła na uroczystość widownia, wśród której zasiadała Konsul RP w Brukseli Pani Agnieszka Paciorek oraz Prezes Polskiej Macierzy Szkolnej w Belgii- pani Barbara Wojda.

Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z Nami ten przedświąteczny czas.