KAROLCIA i jej koralik

Wczorajsze zajęcia zaczęliśmy od kolejnego spotkania z bohaterką naszej lektury.  Znów choć przez chwilkę, znaleźliśmy się w świecie Karolci. Świecie, w którym wydarzenia realne przeplatają się z fantastycznymi. 

Te drugie zapamiętaliśmy oczywiście najbardziej, bo któż nie chciałby fruwać razem z ptakami, latać taxówką i szaleć niezauważony w sklepie z zabawkami?!!!

Przez chwilkę i u nas zrobiło się magicznie. Koralik nie był niebieski, ale też zaczarowany!! Pocierając o niego spełnialiśmy nasze najskrytsze marzenia…..

Jest zima, więc nadal tematy zimowe. Była czytanka “Na saneczkach”, nasza rymowanka o zabawach zimowych i piosenka! Nauczyliśmy się piosenki “Biały walczyk” i nawet w tak muzyki tańczyliśmy walczyka!! To takie krótkie ćwiczenia przed naszym niedzielnym Balem Karnawałowym!! Tam będzie więcej tańca, muzyki ludowej, zabawy i śmiechu!!

Mamy zawsze coś z gramatyki i ortografii.  Utrwalaliśmy tym razem znajomość wszystkich poznanych do tej pory części mowy, rodziny wyrazów oraz nową zasadę ortograficzną: rz wymienn na r. W ortofiglach pojawiły się więc nowe wpisy, ćwiczenia i prace domowe.  Przyda się świetnie przed Dyktandem Polonijnym, w którym nasza szkoła bierze udział!

Niewątpliwą atrakcją dla wszystkich dzieci są króliki, które od niedawna zagościły w naszej szkole.

Czas na wspólną przerwę na placu zabaw:

 

 

*** Polska Szkoła w Leuven MAŁA DASKALIA – informacje | zapisy | kontakt ***