Karnawał 2018

O tym, że każde dziecko kocha zabawę i taniec nie trzeba przekonywać nikogo!

W tym roku, w pierwszej części balu postawiliśmy na prawdziwą zabawę ludową pod profesjonalnym okiem Majki, tancerki, znanego wszystkim bardzo dobrze, ZTL „Mazowsze”. Zabawa rozbrzmiewała w rytmach tańców narodowych: poloneza i krakowiaka, po uprzedniej rozgrzewce tańca klasycznego. Tańczyliśmy solo i parami, z podskokami i obrotami – słowem była pyszna zabawa i działo się…..

Podczas drugiej części balu karnawałowego prowadzonego przez współpracujące z nami profesjonalistki: pianistkę Basię oraz skrzypaczki Maję i Kasię, wszystkie dzieci mogły zapoznać się z instrumentami i wziąć udział w warsztatach muzycznych na skrzypcach i na pianinie. Następnie, wszyscy wysłuchaliśmy krótkiego koncertu karnawałowego,  w rytm którego dzieci wraz z rodzicami upiększali maski karnawałowe w przygotowanym specjalnie na tę okazję ATELIER.

Ponadto, nauczyciele, uczniowie Polskiej Szkoły i Przedszkola-Mała Daskalia oraz ich rodzice tańczyli w rytm znanych przebojów z lat 80 granych przez zespół Alter Ego z Brukseli. Muzycy z zespołu Alter Ego przygotowali nam fantastyczną, rokową zabawę, w której uczestniczyły całe rodziny: mamusie tańcowały z synkami , a tatusiowe z córeczkami, wszyscy wspólnie kręciliśmy długaśne węże. Po raz pierwszy dzieci były również zaproszone do karaoke i z ochotą prezentowały się przed publicznością z własną interpretacją piosenek dziecięcych znanych wszystkim dorosłym z polskiego radia bądź telewizji. (m.in. Puszek okruszek, Ogórek, Kundel bury….)

Jak na każdą prawdziwą zabawę karnawałową przystało, uczestnicy zachwycili nas pięknymi i pomysłowymi strojami, a całości dopełniła pani Patrycja tworząc absolutnie rewelacyjne makijaże wszystkim zainteresowanym. Wszyscy uczestnicy balu karnawałowego przyszli przebrani w wymyślne, kolorowe stroje, a rodzice i nauczyciele wykazali się nie lada wyobraźnią. Zdjęcia to potwierdzą;)

Jak co roku, bal udało się zorganizować dzięki finansowym wsparciu rodziców, którzy z ochotą zastawili również karnawałową kawiarenkę słodkim poczęstunkiem, oraz grupy wolontariuszy CKiJP-Daskalia zaangażowanych w organizację balu.

Dziękujemy Wszystkim za obecność, do zobaczenia za rok!