Jasełka Noworoczne 2020

Zapaliła się gwiazda promienna na wschodzie
I rozbrzmiewa radosna nowina,
że w ubogiej stajence Bóg nam się narodził
Mały Jezus – najświętsza dziecina.

Okres świąt Bożego Narodzenia oraz pierwsze dni nowego roku nieodłącznie kojarzą się nam z tradycyjnymi jasełkami umieszczonymi w scenerii ubogiego żłóbka w przystrojonym świątecznie kościele.
Jest nam niezwykle miło, iż po raz szósty już mieliśmy ogromną przyjemność zaprosiċ najbliższych, znajomych oraz tutejszą Polonię na przedstawienie jasełkowe przygotowane przez dzieci i rodziców z naszej szkoły oraz polskiej parafii w Leuven. Dzieci przebrane za urocze aniołki i postacie z biblijnych opowieści wesoło wyśpiewywały polskie kolędy oraz prezentowały sceny z betlejemskiej szopki. Po raz kolejny obok małych aktorów na scenie wystąpili również ich rodzice.

Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że każdego roku nasze przedstawienia gromadzą rzesze Polaków zamieszkujących Leuven i okolice. I choć co roku zmieniają się aktorzy i uświetniający wydarzenie muzycy, a także miejsce spotkania – na jasełka przybywają chętnie rodzice dzieci, przyjaciele, osoby pragnące pozostać choć przez chwilę w radosnym nastroju świąt Bożego Narodzenia osadzonych w polskim klimacie i wyśpiewanych najpiękniejszymi w świecie polskimi kolędami oraz pastorałkami.

Dziękujemy pięknie wszystkim małym aktorom, młodzieży oraz zaangażowanym rodzicom za wspaniałe przedstawienie! W taki sposób tworzycie historię…. Historię polskich jasełek w Leuven.

Słowa uznania kierujemy w stronę reżyserek tegorocznej pastorałki: Lidii Zabrockiej i Elwiry Mytkowskiej. Dziękujemy księdzu Damianowi Kopytto za możliwośċ zorganizowania krótkiego widowiska w Kościele Sint Lambertus w Heverlee. Dziękujemy za obecnośċ i przychylnośċ pani prezes PMSz w Belgii- Barbarze Wojdzie, panu Grzegorzowi Fiedorczukowi za piękną oprawę fotograficzną oraz telewizji Pepe za cenne sprawozdanie z naszej uroczystości.