• nauka
  • kultura
  • zabawa
  • kreacja
  • spotkania

Centrum Polonii w Leuven Daskalia vzw oraz Brukselski Klub Polek - BeKaP asbl zachęcają do zakupu cegiełek, z których dochód przeznaczony zostanie na rozwój programu: Polskojęzyczna Edukacja Teatralna za granicą.

Tegoroczny spektakt interaktywny pt.: "Królewna i Kwiat" odbędzie się w piątek 17.02.2017r., o godz. 17.30, w sali widowiskowej Konsulatu RP w Brukseli.

Zakup cegiełki dla każdego młodego uczestnika pozwoli sfnansować organizację przedstawienia teatralnego w Brukseli (przelot aktorów oraz przewóz dekoracji). Zaproszenia-cegiełki będą do odbioru przed spektaklem po uprzednim zamówieniu mailowym u organizatorów (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). 

Sprzedaż cegiełek rozpocznie się 25 stycznia i zakończy się 17 lutego 2017r. Cegiełki dostępne są w nominałach 5, 10 i 15 euro.

Zapraszamy wszystkich miłośników książki do Biblioteki-pl mieszczącej się w budynku przy ul. Wipstraat 2 w Kessel-lo. Biblioteka-pl oferuje swoim czytelnikom bogaty wybór książek, albumów oraz zbiorów specjalnych przydatnych uczniom, nauczycielom i rodzicom. Dzięki ścisłej współpracy z wydziałem konsularnym Ambasady RP w Brukseli, bibliotekami miejskimi w Polsce oraz darom osób prywatnych Biblioteka-pl liczy w chwili obecnej około 4.000 pozycji w swoim księgozbiorze. Biblioteka-pl jest czynna dla wszystkich czytelników w soboty pomiędzy 16.00 a 18.00.

W związku z remontem lokalu, który wynajmujemy na Wipstraat musimy przenieść zajęcia szkolne i przedszkolne w inne miejsce do końca tego roku szkolnego. 

Zajęcia w środę i piątek przenosimy do szkoły Heffel:

Vlierbeeklaan 1 – 3010 Kessel-Lo 

 

Zajęcia sobotę przenosimy do szkoły CVO:

Rerum Novarumlaan 1 

3010 Kessel-Lo

Z ogromną dumą chcemy poinformować, iż film naszych przedszkolaków z Daskalii zajął pierwsze miejsce na Festiwalu Filmowym Africa Filmfestival w kategorii "Impakt". Dziękujemy za wsparcie!!! HURA!!! Kliknij tu!

   
               

 

Bank

Bank KBC

IBAN: 42 7360 0275 3854

BIC: KREDBEBB

Kontakt

Daskalia - Centrum Polonii w Leuven

's Hertogenlaan 55

3000 Leuven

BTW: BE-0540545861