Dzień Polonii- uroczyste obchody w Comblain-la-Tour, 6 maja 2018

Niedzielne, bardzo słoneczne przedpołudnie spędzone w Domu Polskim w Comblain-la-Tour obfitowało w mnóstwo przeżyć i niezapomnianych chwil. W pięknym plenerze belgijskich Ardenów mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystych obchodach Dnia Polonii i Polaków za Granicą. Były tańce z kwiatami, powiewające flagi, zespoły folklorystyczne i recytujące dzieci. Była zabawa i szczera radość zadowolonych dzieci.

 To było niesamowite przeżycie dla nas wszystkich, szczególnie dla dzieci zaangażowanych w przygotowanie inscenizacji podczas prezentacji naszej szkoły. W trakcie uroczstości każda z 5 szkół polonijnych zrzeszonych z Polską Macierzą Szkolną w Belgii prezentowała krótki program artystyczny. Przedstawiciele naszej szkoły pokazali inscenizację na temat języka polskiego. Piętnaścioro dzieci ślicznie recytowało swoje role i ukazało zawiłości naszej nieprostej polszczyzny. Dzieci spisały się świetnie i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Brawo!!!!

Tak oto świętowaliśmy Dzień Polonii w Centrum Milleniuum:

Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski wręcza pamiątkowe chorągiewki uczniom naszej szkoły.

Polska Szkoła i Przedszkole Mała Daskalia w Leuven otrzymała od Marszałka Senatu RP Stanislawa Karczewskiego upominek w ramach uznania działalności edukacyjnej nauczycieli i rodziców na rzecz polskich dzieci w Belgii.

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE !!

 Dziękujemy wszystkim przybyłym na uroczystość rodzinom, znajomym, sympatykom szkoly.

Oto link do fotorelacji z tych wydarzen zamieszczony na stronie Senatu Rzeczypospolitej Polskiej:

IMG_3429