Dzień Babci i Dziadka

Kolejne styczniowe zajęcia w przedszkolu upłynęły o tematyce rodzinnej. Jednak na samym początku  przypomnieliśmy sobie o czym rozmawialiśmy ostatnio. A mianowicie ostatnio udaliśmy się do świata figur geometrycznych. W naszym przedszkolu mamy wiele ciekawych książek. Jedna z nich traktuje właśnie o kołach, kwadratach, trójkątach i prostokątach.

Prócz tego na naszych skromnych zajęciach zagościła nowa dziewczynka o imieniu Zosia. Przyjęliśmy ją z życzliwością. Mamy ogromną nadzieję, że mile spędziła czas w naszym przedszkolu, a zajęcia były dla niej interesujące.

Następnie dowiedzieliśmy się jakie mamy święto 21 i 22 stycznia – jest to Dzień Babci i Dziadka. 

Naszym wszystkim ukochanym Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia płynące prosto z serca.

Dziś naszej babci i dziadkowi życzenia złożymy,

W małą paczuszkę serduszko włożymy,

I wiemy, że bardzo będą się cieszyć,

Kiedy zobaczy, że do nich spieszymy,

 Nasza babunia i dziadunio najlepsi w świecie,

Wszystkim wam powiem bo wy nie wiecie,

My babcie i dziadka kochamy, ściskamy za szyje,

Niech będą zdrowi i sto lat żyją! 

Z tej właśnie okazji postanowiliśmy zrobić coś przyjemnego dla naszych dziadków. Dzięki małej pomocy rodziców i naszej Pani Ani prezenty wyglądały cudownie. Tak pracowaliśmy nad nimi:

A to są efekty naszej pracy:

Przygotowaliśmy również dla naszych dziadków krótki występ artystyczny. Mamy nadzieję, że będzie im się podobał. Rodzice nam obiecali, że wyślą filmik dziadkom mieszkającym w Polsce. Z pewnością będą się cieszyli, gdyż nie mają możliwości przybycia na uroczystości przygotowywane w naszym przedszkolu. A ten filmik niech będzie dla nich namiastką tego jak spędzamy czas przedszkolu i informacją, że nigdy nie zapominamy o nich, nawet gdy jesteśmy tu w Belgii.

Video (2)

Po ciężkiej i owocnej pracy przyszedł czas na odpoczynek. Najlepiej odpoczywa się na świeżym powietrzu. Figlom i psotom nie było umiaru. Zabawa była przednia.

A na następnych zajęciach przeniesiemy się do krainy bajek a dokładnie do świata Czerwonego Kapturka. Chcecie powędrować razem z nami… to serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga już za tydzień.

 

*** Polska Szkoła w Leuven MAŁA DASKALIA – informacje | zapisy | kontakt ***