Dzień 4 – wtorek

Dziś piękne miasto Leuven!

Przed południem goście z Lamkowa wyruszyli na wycieczkę po mieście wraz z panią przewodnik Cecile i nauczycielkami z Małej Daskalii.  Przemiła pani opowiadała dzieciom bardzo ciekawe historie i oprowadzała grupę po najciekawszych zakamarkach naszego miasteczka.

 

Uczniowie wyruszyli spod dworca kolejowego i spacerowali urokliwymi ulicami w kierunku centrum. Po drodze poznali historię studenckiej części miasta i niewątpliwe zalety bycia studentem… Widzieli jeden z głównych placów  miasta z imponujacym budynkiem zabytkowej  biblioteki uniwersyteckiej.

Na placu otaczającym budynek zwykle o tej porze roku rozstawiony jest olbrzymi kiermasz świąteczny, a w tym roku również wielkie lodowisko dla dzieci. Przez place i podwórka różnych kampusów goście dotarli do Rektoratu KULu. Stamtad, przez Grote  i Oude Markt do Bazyliki Św. Piotra. Kolejnym punktem wycieczki był przepiękny ratusz w centrum miasta- jedna z największych atrakcji w Leuven.

 

Pani przewodnik zabrała dzieci do środka i pokazała im najciekawsze komnaty i salony, które przez długi okres czasu pełniły różne funkcje i odgrywały ważną rolę w historii miasta. Tu też wycieczka dzieci zakończyła się.

 

 

Popołudnie dzieci spędziły w świetlicy i powróciły do rodzin na długi wieczór i gorące kolacje…