Dzień 2- niedziela

Wszyscy spotkaliśmy się dopiero po południu o godzinie 13.00 na mszy świętej w polskiej parafii w Leuven.

Msza również była nieco urozmaicona, bowiem do drzwi kościoła zapukał Święty Mikołaj z worem słodkich upominków dla dzieci…

Po mszy, o godzinie 14.00 rozpoczął się  Koncert Bożonarodzeniowy “W oczekiwaniu na Święta”.

Uroczyste kolędowanie swoją obecnością zaszczyciła Pani Konsul RP w Królestwie Belgii Agnieszka Paciorek oraz pani Prezes Polskiej Macierzy Szkolnej w Belgii – Barbara Wojda.

Dla zgromadzonych gości jako pierwsi zaśpiewali rodzice oraz nauczyciele z Polskiej Szkoły w Leuven Mala Daskalia. Następnie przy akompaniamencie pianistki – Barbary Bajor oraz skrzypaczki- Anny Vantomme zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Wspólne kolędowanie w kościele zakończył występ uczniów z  Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Franciszka Szczepańskiego w Lamkowie. Dzieci z Lamkowa  zaśpiewały kolędy warmińskie i polskie pastorałki. Uczniowie naszej szkoły partnerskiej zaprezentowali się świetnie w przepięknych strojach warmińskich- wszyscy byli pod wrażeniem ich występu.

Wszyscy występujący artyści zostali nagrodzeni brawami oraz słodkimi podarunkami przekazanymi przez  Zarząd Daskalii  oraz polską parafię w Leuven. Muzycy i kolędujące mamy otrzymały symboliczne kwiaty.

Po koncercie bożonarodzeniowym dzieci z Polski pojechały na obiad i wieczór spędziły już w swoich partnerskich rodzinach.

Tyle w niedzielę. A w poniedziałek?…. No właśnie. To niespodzianka. Będzie po europejsku i czekoladowo. Brzmi tajemniczo….