Dyktando Polonijne 2019

Kochane dzieciaki!

Własnie oficjalnie ruszyła III edycja Dyktanda Polonijnego, w którym nasza szkoła bierze udział od początku powstania projektu. Po ubiegłorocznych sukcesach (mieliśmy laureata konkursu!) tym bardziej cieszymy się, że również w tym roku będziemy mieli okazję uczestniczyċ w tym ciekawym przedsięwzięciu.

Zaczynamy więc intensywne powtórki ortograficzne, a wszystkich zainteresowanych rodziców odsyłamy do strony www głównego organizatora konkursu, Polskiej Macierzy Szkolnej w Belgii, do zakładki DYKTANDO POLONIJNE 2019. To właśnie tu, Drodzy Państwo, znajduje się formularz zgłoszeniowy, który należy wypełniċ do 15 marca! W projekcie biorą udział tylko uczniowie zarejestrowani elektronicznie.

Kilka praktycznych uwag:

➡Rejestracji uczestnika można dokonaċ wyłącznie na stronie www Polskiej Macierzy Szkolnej w Belgii

http://www.pmsz.be/dyktando-polonijne-2019

➡W dyktandzie mogą uczestniczyċ również dzieci i młodzież (8-18 lat) niebędące uczniami naszej szkoły – zachęcamy serdecznie do sprawdzenia swojej wiedzy ortograficznej! Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny i z dobrym długopisem w dłoni przyjśċ na Dyktando Polonijne do naszej szkoły, 23 marca 2019 (eliminacje wstępne)

➡Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się również na stronie organizatora, przy formularzu zgłoszeniowym.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Trochę powtórek i … próbujemy!!! Na pewno są wśród was polonijni mistrzowie ortografii polskiej!!