Daskalia na II edycji „Polish Run”

Sukcesem zakończyło się drugie biegowe wydarzenie „Polish Run”, które było organizowane przez Dom Polski Wschodniej i Ambasady RP w Królestwie Belgii we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną. Gościem specjalnym ” Polish Run” był Włodzimierz Lubański.

23 września 2018 r. wystartowało ponad 600 biegaczy. Wielką popularnością cieszyły się także biegi przygotowane dla dzieci na 400m, 800m oraz bieg sztafet szkolnych 4×400. W biegu na 10 km obok Ambasadora RP Artura Orzechowskiego, burmistrza gminy Woluwe Saint Lambert i Dyrektora Generalnego Komisji Europejskiej wystartowali biegacze z zespołu
” Daskalia biega ” oraz uczniowie z Polskiej Szkole im. Marii Sklodowskiej-Curie w Leuven przy Stowarzyszeniu Daskalia.

Nowym elementem ” Polish Run ” był wyścig sztafet szkolnych 4×400 m w którym wystartowało pięć szkół: Szkolny Punkt Konsultacyjny im. Generała Stanisława Maczka przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą w Antwerpii, Polskie Centrum Kształcenia im. Jana Pawła II w Brukseli, Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie PRL w Brukseli im. Joachima Lelewela , Polska Szkola im. Marii Sklodowskiej-Curie w Leuven przy Stowarzyszeniu Daskalia oraz Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą w Mons.

Zespół Polskiej Szkoly im. Marii Sklodowskiej-Curie w Leuven przy Stowarzyszeniu Daskalia wystartował w składzie:

Aleksandra Młodzianowska
Maciej Sznajder
Milosz T’Seyen
Adrian Pawlak

zajmując drugie miejsce 

Jesteśmy dumni z sukcesu naszych uczniów i bardzo GRATULUJEMY !!!!!!!