Czerwony Kapturek – odważna dziewczynka

W ubiegłą środę tj. 31 stycznia nasza grupa wybrała się ponownie w świat Czerwonego Kapturka. Zabrały nas tam kolorowe pacynki przedstawiające bohaterów. Za ich pomocą przypomnieliśmy sobie fabułę bajki. Każdy z nas mógł wcielić się w rolę jednej z postaci. Dzięki pacynkom to MY – przedszkolaki mogliśmy Pani Ani zaprezentować wszystko to, co zapamiętaliśmy z bajki.

Obejrzeliśmy dalszą część bajki, a także nauczyliśmy się nowej piosenki i tańca Czerwonego Kapturka. Trochę plątały się nam nogi, ale daliśmy radę. Zabawa była niesamowita. Wykonaliśmy również Czerwonego Kapturka z figur geometrycznych.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okazało się, że Pani Ania ma dla nas jeszcze jedną niespodziankę. Nauczyliśmy się nowej zabawy nawiązującej do bajki o Czerwonym Kapturku – też występuje w niej wilk, który czyha „za górami za lasami” na małe gąski… Każdy mógł być zarówno gąską, jak i wilkiem albo mamą gąską. Zabawa była świetna. Na pewno będziemy się jeszcze w nią bawić.

 

 

 

A na sam koniec zajęć, aby nie zapomnieć o nowo poznanej bajce mogliśmy przypomnieć przebieg akcji jeszcze raz i ułożyć w chronologicznie ilustracje.

 

 

 

 

A już za tydzień czeka na nas kolejna bajka. Ciekawe jak tym razem… Nie możemy się już doczekać.