Bożonarodzeniowe warsztaty z ,,Przyjemnością Tworzenia” w Daskalii

Dnia 15 grudnia o godzinie 17:00 w Polskiej Bibliotece w Daskalii odbyły się kolejne warsztaty z „Przyjemnością Tworzenia” przygotowane przez Monikę Młodzianowską oraz niezwykły duchowo Bożonarodzeniowy koncert w wykonaniu uczniów ze Szkoły Muzycznej Preludio działającej przy organizacji Daskalia w Leuven pod okiem wybitnych muzyków: Mai Maklakiewicz oraz Barbary Bajor.

Rodzice i dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyli bombki, gwiazdki, koniki i łańcuchy. Dzięki wspaniałej współpracy tak licznej grupy osób powstały prawdziwe arcydzieła świąteczne. W czasie zajęć panowała wyjątkowo miła atmosfera i z pewnością można już było poczuć magię nachodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Podczas koncertu natomiast zaprezentowali się uczniowie grający na fortepianie i skrzypcach. Wystąpili: Julia Kulesza, Sznajder Zosia, Jasper, Viola Farrow oraz Amelia Nielacka, Magda Ostrowska, Miłosz T’Seyen, Kaja Pesta, Albert Strauchman.

Dla młodych muzyków była to z pewnością duża motywacja do dalszego, systematycznego ćwiczenia. Na koniec wszyscy zgromadzeni zaśpiewali wspólnie kilka kolęd. Pyszne ciasto przygotowane przez Panią Małgorzatę Burgraf było znakomitym dopełnieniem wczorajszego wieczoru.

Życzymy Państwu  dobrych świąt Bożego Narodzenia.