Biblioteka-pl – zaproszenie do czytania

Zapraszamy wszystkich miłośników książki po polsku do Biblioteki i czytelni mieszczącej się w budynku przy ul. Wipstraat 2A w Kessel-Lo.

Biblioteka-pl oferuje swoim czytelnikom bogaty wybór książek, albumów oraz zbiorów specjalnych przydatnych uczniom, nauczycielom i rodzicom.

Dzięki dotacjom otrzymanym od Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, od wydziału konsularnego Ambasady RP w Brukseli na zakup książek oraz licznym darom z bibliotek miejskich z Polski i od wielu osób prywatnych, Biblioteka-pl liczy w chwili obecnej około 5.000 pozycji w swoim księgozbiorze.

Polska Biblioteka jest również wyposażona w czytelnię (zdjęcia), gdzie w 4 różnorodnych i przytulnych salach można usiąść i z filiżanką domowej herbaty lub kawy delektować się wybraną książką.

Próbując udoskonalić system wypożyczania, aby nasze zbiory trafiały sprawnie do czytelników, zakupiliśmy dzięki sponsorom czytnik kodów kreskowych.  Natomiast system biblioteczny MATEUSZ do katalogowania książek otrzymaliśmy zupełnie darmowo, za co cały zespół biblioteki jest ogromnie wdzięczny.

Biblioteka-pl jest czynna dla wszystkich czytelników w soboty pomiędzy 14:00 a 18:00.

Zespół biblioteki BIBLIOTEKA-PL

  • Małgorzata Burgraf
  • Monika Foryś
  • Daniel Matysiewicz
  • Monika Woźnica
  • Katarzyna Radomska

Ciekawe, krótkie czytelnicze zajawki o polecanych przez nas pozycjach na FB!

DOŁĄCZ DO NAS: https://www.facebook.com/bibliotekaWBelgii/

 

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI!