W atmosferze Swiat Bozego Narodzenia

16/12/2017

Ostatnie zajęcia przed radosnymi Świętami Bożego Narodzenia  odbyły się w świątecznej atmosferze.  Na początku przypomnieliśmy sobie literkę ¨M¨ jak Mikołaj, poznając również mnóstwo innych słów rozpoczynających się na tę literkę.

Z pośród różnych ozdób, dobrze wiedzieliśmy które dotyczą Świąt Bożego Narodzenia. Po ułożeniu świątecznych puzzli rozmawialiśmy na temat Świąt. Wiemy już bardzo dużo!!!

Wysłuchaliśmy legendy o choince a następnie wykonaliśmy piękne choinki z papieru, które mogliśmy kolorowo ozdobić.

Przed Świętami nasi rodzice dużo czasu spędzają w kuchni, przygotowywując ¨Świąteczne Smakołyki¨. Taką nazwę nosiła również jedna z zabaw w której musieliśmy różnymi zmysłami odgadnąć nazwy świątecznych przysmaków.

W kolejnej świątecznej zabawie wykorzystaliśmy kostkę za pomocą której nazywaliśmy różne tradycje świąteczne. Oglądaliśmy również  przeróżne kartki świąteczne, które  schowane przez naszą panią trzeba było odnaleźć. Nie lada  wyzwanie.

Jak zawsze nie zabrakło zabawy na świeżym powietrzu. Cieszymy się że mamy taką możliwość na naszym wspaniałym placu zabaw, który nawet zimową pora dostarcza nam niesamowitych przygód.

Na koniec otrzymaliśmy książkowe prezenty od Mikołaja!!!! Bardzo dziekujemy!!!!

Życzymy wszystkim radosnych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku!!!