Agnieszka Korzeniewska – pisaka i blogerka w Bibliotece Daskalii

 

21 stycznia 2018 r. o godzinie 18.00 w Bibliotece Daskalii odbyło się spotkanie z autorką i blogerką Panią Agnieszką Korzeniewską, które miałam przyjemność prowadzić .

Biorąc do ręki najnowszą książkę Pani Agnieszki pt. „Witraż”, miałam przeczucie , że spotka mnie coś wyjątkowego. Już od pierwszych stron wiedziałam, że mam do czynienia z książką która zatrzymuje na dłużej . Wiedziona instynktem, zagłębiając się w treść, miałam pewność, że autorka to znawczyni natury człowieka. Powieść składa się wielu wątków , które pisarka sprytnie połączyła . Autorka przedstawia nam losy trzech polskich emigrantek . Pisarka opisując traumy swoich bohaterów nie ocenia ale pozwala zobaczyć odcienie szarości . To bardzo aktualna opowieść o ludziach i największej bolączce współczesności – samotności. Książka kryje w sobie dużą dawkę emocji, pozwalając czytelnikowi na przeżywanie historii wraz z jej bohaterami .Powieść  pokazuje nam, jak w jednym momencie nasz świat może stać się skomplikowany. To książka o tym jak decyzja jednego człowieka może zmienić życie wielu ludzi , o tym jak bardzo nasze losy są połączone .Ta powieść jest mieszaniną różnych uczuć. Miłości, gniewu, samotności, utraconych nadziei, wiary – ich różnorodnych odcieni. Treść książki skłania do refleksji nad własnym życiem , wyzwala wiele dylematów natury moralnej. Zakończenie książki pozostawia poczucie niedosytu .

Gratulujemy autorce dotychczasowych osiągnięć literackich i życzymy dalszych sukcesów .

„ Szła wyprostowana , pewna siebie . Na spotkanie nowego życia . Stworzona od podstaw ”

„ Czasami lepiej jest nie rozstawać się ze swoimi złudzeniami . One są jak środek przeciwbólowy . Nie każdy jest na tyle silny aby żyć bez znieczulenia . ”

Agnieszka Korzeniewska „ Witraż ”

https://www.korzeniewska.com/


 

*** Polska Szkoła w Leuven MAŁA DASKALIA – informacje | zapisy | kontakt ***