Nowy Rok 2016!

6 stycznia, 2016 roku
 
No i zaczął się Nowy 2016 Rok!!!


      
      Powitałem go z całą rodziną w wyjątkowo radosnej i tanecznej atmosferze. Pierwszy raz doczekałem godziny dwunastej i najważniejszego odliczania: 10,9,8,7,6,5,4,3,2,1  i   hura!!!  Mamy Nowy Rok! Pierwsze chwile 2016 pamiętam dokładnie: fajerwerki na ulicach, radosne okrzyki nas wszystkich, kolorowe balony, serpentyny i wszechobecne konfetti….

 
     Nowy Rok- nowe obowiązki. Dzielnie więc pomaszerowałem do szkoły po długiej przerwie świątecznej.
    I także w naszej Małej Daskalii zaczęliśmy nasze cotygodniowe spotkania. We środę – 6 stycznia – wszyscy chętnie stawiliśmy się w polskiej szkole. Miło było znów spotkać wszystkich kolegów i koleżanki. A ile było opowiadań i niesamowitych historii? Prawie każdy podzielił się swoimi przeżyciami świątecznymi i sylwestrowymi, wzruszeniami wigilijnymi i podekscytowaniem związanym z otrzymywaniem prezentów, jak również obdarowywaniem innych.
      Lekcje zaczęliśmy od powtórzenia swoich ról jasełkowych. Nasze przedstawienie już niebawem..
 
 


Poznaliśmy dwie nowe literki: B oraz Ą. Rozwiązywaliśmy wiele ćwiczeń i quizów  w naszych skryptach, kończyliśmy szopkę bożonarodzeniową i krzyżówki z poprzednich lekcji. 
 
 
Poznaliśmy również bohaterów naszej nowej lektury- Kostkę i Bruna, którzy tym razem mieli różne świąteczno-noworoczne perypetie. Kolejne opowieści z książki Martyny Wojciechowskiej pani Lidka będzie nam czytała na kolejnych spotkaniach.


 

Było również uroczyście przez chwilę, bowiem Patryk świętował swoje 8 urodzinki i głośno śpiewaliśmy mu góralskie 100 lat. 
 
 


JUBILAT obdarował wszystkich słodyczami.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
        Drugą niespodziankę przynieśli Jaś i Robert. Zaledwie kilka dni temu ich rodzina powiększyła się o małego Filipka, od którego wszyscy uczniowie otrzymali prześliczne słodkie upominki.  Podobno malutki Filip przesypia większą część dnia, a Jaś i Robuś sprawdzają się w roli starszych braci 100-procentowo.