Dzień Babci i Dziadka, 2016

21 stycznia,  2016 roku
 
Styczeń to nadal miesiąc chłodu i zimna. Zawsze kojarzy mi się z przemarzniętymi rękoma i czerwonym noskiem. No i tym wszystkim, co dzieci lubią w zimie najbardziej: zabawą w śniegu, lepieniem bałwana i ciąganiem sanek. Ale zima czasem zawodzi – pojawia się na chwilę i potem jeszcze szybciej gdzieś znika wraz z rozpuszczonymi soplami, rozjechanymi zaspami i cieknącym wzdłuż chodników strumieniem szarej wody…
 
 
 
 
 
Zima zawodzi, ale Babcia i Dziadziuś – NIGDY!!! Oni zawsze są obok. Ci daleko – myślami zawsze z nami. Kochani. Spokojni. Wyrozumiali. I za to kochamy ich najbardziej! 
 
 
 
 


I dlatego tak bardzo starałem się i w tym roku wysłać im przepiękne  życzenia na czas.
 
Wiesław  Drabik
Dzień Babci, Dzień Dziadka
 
Kochana Babciu! Kochany Dziadku!
Chciałem Wam dzisiaj wręczyć po kwiatku,
no ale w styczniu żadne nie rosną….
Później przyniosę, latem lub wiosną.
Dzisiaj przyjmijcie chociaż laurkę:
Dzięki za mamę! (za Waszą córkę),
za mego tatę! (Waszego syna),
bo dzięki Wam jest moja Rodzina!
Bez was nic niewart
byłby ten świat!
Babciu i Dziadku,
Żyj dwieście lat!
Styczeń to również czas kolorowych strojów karnawałowych i wspaniałej zabawy! Już pani nam obiecała, że na następnych zajęciach w polskiej szkole również i my będziemy bawić sie karnawałowo! Przyjdziemy na lekcje poprzebierani, z ogromnym zapasem świetnego humoru! I za to również uwielbiam miesiąc styczeń.
 
 
 
 
 
W styczniu, częściej niż kiedykolwiek, pomagam mamie w kuchni. Już kilka razy smażyliśmy wspólnie faworki i pączki, które wprost uwielbiam!
 
 
 
 
 
Na ostatnim spotkaniu w Małej Daskalii poznaliśmy nowe literki: B, Ą oraz dwuznak Si. Czytaliśmy dużo krótkich opowiadań z tymi literkami, uczyliśmy się pięknie je kaligrafować w arkuszach pracy. I jak co tydzień – rozwiązywaliśmy krzyżówki, zagadki, rebusy. Uzupełnialiśmy też ćwiczenia w skrypcie.
 

 

 
 
W tym tygodniu odwiedziły nas najstarsze przedszkolaki i wraz z nimi uczyliśmy się krótkiego wierszyka o miesiącu styczniu oraz nazw poszczególnych dni tygodnia.
 
 
 
 
 
Prawidłowe wyliczenie wszystkich siedmiu dni okazało się dość trudnym zadaniem nie tylko dla naszych małych gości. Sami również mieliśmy z tym spore problemy. 
 
 
 
 

Znajomość dni tygodnia utrwalaliśmy poprzez naukę bardzo rytmicznej i wpadającej w ucho piosenki:
https://www.youtube.com/watch?v=b2304tGXNBg
 
 
 
 
 
 
 
 
Nie zapomnieliśmy oczywiście o Święcie naszych Kochanych Babć i Dziadków – dla nich malowaliśmy śliczne laurki.
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 
Tak pracowały przedszkolaki:
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na koniec przedszkolaki dostały kolorowe dyplomy i powędrowały do swojej sali.