Klasa II – Pierwszy dzień w szkole, 2016

 

Drugoklasiści również bardzo ochoczo zaczęli edukację w polskiej szkole. Co prawda, nie było pierwszego dzwonka, ale punktualnie o 14.00, w środowe popołudnie zainaugurowaliśmy naukę w Małej Daskalii.
 
 
 
Większość z nas uczęszczała na zajęcia do naszej szkoły w ubiegłym roku, ale mamy również kilkoro nowych kolegów i koleżanek.
Pierwsze spotkanie upłynęło pod znakiem wakacyjnych wspomnień, wzajemnego poznawania się oraz naszych planów na najbliższe 10 miesięcy. Gry integracyjne, nowe piosenki, zapoznanie się z naszym skryptem oraz powtórka wiadomości z klasy pierwszej – to był plan naszej pierwszej lekcji.
 
 
 
 
 
 
Na drugim spotkaniu przywitał nas śliczny ludzik z plasteliny z odstającymi uszkami i w zielonych spodenkach. Plastuś.
 
 
 
 
On był głównym bohaterem tej lekcji. Znamy go już wszyscy bardzo dobrze, gdyż naszą lekturę musieliśmy przeczytać w domu. Uroczy plastelinowy ludzik oprowadzał nas po zakamarkach szkoły i opowiadał o tym:
– co w szkole znajdziemy i czego się nauczymy
– jak nazywają się przedmioty w polskiej szkole
– dlaczego dziś coraz rzadziej można znaleźć kleksy w szkolnych zeszytach, co to jest stalówka i kałamarz
– dlaczego powinniśmy szanować swoich kolegów i koleżanki
– i wiele jeszcze innych rzeczy..
 
 
 
 
I własnie wtedy postanowiliśmy stworzyć nasz własny regulamin klasowy.
Jak powinniśmy zachowywać się w klasie? Co musimy, a czego nam nie wolno? Na wielkiej kartce papieru zapisywaliśmy kolejno swoje propozycje. Oto one:
Na koniec regulamin powiesiliśmy na honorowym miejscu w klasie, przy tablicy. Będziemy patrzeć na niego co tydzień i dzielnie przestrzegać wszystkich zasad.