Klasa I – Świat bajek

W środowe popołudnie sala Polskiej Szkoły Uzupełniającej w Leuven stała się wielkim teatrzykiem dla małych dzieci. W ramach obchodów Polonijnego Dnia Dwujęzyczności – panie nauczycielki zabrały dzieci do … świata bajek, w którym wszystko może się zdarzyć: Czerwony kapturek troszczący się o Czarownicę, Kot w butach w samolocie, Smok wawelski zjadający konserwy! 
 
Były też inne postaci, dużo bajkowej muzyki i słodka niespodzianka na koniec.
 
Sercem całej widowni zawładnął Krasnal Hałabała, który obdarowal wszystkie dzieci czekoladowymi wafelkami z Polski – Paniom z polskiego sklepu w Leuven prześlicznie dziękujemy za wielkie zaangażownie!!!
Z uśmiechem na twarzy, z buzią usmarowaną czekoladą i rączkami w górze śpiewaliśmy wszyscy na koniec  “Bajki są właśnie po to, żeby dzieci z ochotą chciały zawsze poznawać je (…). I o to chodzi!

Po przedstawieniu dzieci w grupach szkolnych i przedszkolnych rozwiązywały jeszcze quiz na temat bajkowych bohaterów wystepujących w kukiełkowym teatrzyku. Przy okazji wszyscy się dowiedzieli, że prawdziwy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A to własnie nasze przedstawienie: