Jasełka „Z pokłonem u żłóbka”, 2016

 

 

“Matka Boska się uśmiecha, Gwiazd różanych pełna strzecha- w wonnym sianku na gwiazdach zasypia Jezusek…”
 

W nastroju radosnego oczekiwania przedszkolaki i uczniowie Małej Daskalii rozpoczęli Adwent przedstawieniem jasełkowym zatytułowanym  “Z pokłonem u żłóbka”.  Na tegoroczne jasełka dzieci zaprosiły najbliższych i wszystkich gości do Kościoła Sint Lambertus w Heverlee.

4 grudnia, po mszy świętej z udziałem tutejszej Polonii, mali aktorzy  zaprezentowali przepiękna historię ubogiego pastuszka i rozbójnika, którzy wspólnie z Aniołami, Pasterzami, Królami i grupą małych dzieci zawędrowali do Betlejem. Przy ubogiej szopce, u stóp Maryi z malutkim Dziecięciem, złożyli wszystko, co mieli najcenniejsze i obwieścili całemu światu radosną nowinę!

Dzieci zaprezentowały się wspaniale.  W cudnych charakteryzacjach, pod czujnym okiem reżyserek przedstawienia (Lidii Zabrockiej i Marzeny Wojno) aktorzy z polskiej szkoły wprowadzili  wszystkich,  bardzo licznie zgromadzonych gości w przedświąteczną, radosną atmosferę… Wyjątkowość tego wydarzenia szczególnie podkreślały wspólnie wyśpiewane tradycyjne polskie kolędy. Dzieciom towarzyszyli: na forepianie Lennart Van Praet, na skrzypcach Joanna Obstarczyk oraz anielski chórek wspomagany przez pania Ewelinę Konings (koordynatorkę całego przedsięwzięcia).  Na koniec wszystkie dzieci zgromadzone w kościele zostały obdarowane polskimi słodyczami. A o to, tradycyjnie już, zatroszczyły się właścicielki tutejszego polskiego sklepu -Monika Gierasymowicz i Marta Olendzka. 
Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie naszego przedstawienia, Eli Czarneckiej i Martynie Rostek z przedszkola oraz Marcinowi RajskiemuSERDECZNIE DZIEKUJEMY.

 

Szczególnie ciepło dziękujemy także panu Grzegorzowi Fiedorczukowi za niezwyklą, fotograficzną relację z tego wydarzenia.