19/05/2018 Poznajemy wiersze Tuwima

Sobota 19/05 była dla nas dniem obfitującym w  ciekawe wydarzenia. Zajęcia tej pięknej soboty rozpoczęliśmy od zaśpiewania piosenki „Sto lat” dla naszego solenizanta Filipa.

Następnie powitaliśmy naszego gościa Panią Annę Claassens (mamę Felixa), która wraz z Felixem przygotowała dla nas wspaniałe zajęcia o pociągach oraz mnóstwo niespodzianek. Tego dnia oglądaliśmy wiele ciekawych  książeczek o lokomotywach. Wiemy już na czym polega lokomotywa parowa (sami mogliśmy tego wypróbować, chociaż to nie było łatwe poradziliśmy sobie z tym na medal), w nagrodę mogliśmy zabrać ze sobą bańki mydlane.  Tańczyliśmy do piosenki „ Pociąg” , wysłuchaliśmy wiersza  „ Lokomotywa” , z figur geometrycznych sami wykonaliśmy własne  pociągi, a na sam koniec słuchając piosenki „ Lokomotywa” i sami będąc kartonowymi wagonami , podróżowaliśmy po naszej sali. Felix pokazał nam również cała swoją kolekcje pociągów. Teraz już wiem , że to naprawdę jego pasja!!!

Dalsza cześć zajęć z naszą Panią pozostała w temacie wierszy Tuwima… szukając zagubionego rekwizytu wysłuchaliśmy  wiersza „Okulary” . Dowiedzieliśmy się jakie rodzaje okularów istnieją oraz wykonaliśmy wiele ćwiczeń dobrych dla naszych oczu!!!