17.03.2018 Kuchenne rewolucje w świecie Jasia i Małgosi

Kolejne sobotnie zajęcia w przedszkolu obfitowały w dużo ciekawych  wydarzeń. Tego dnia  zupełnie nie mieliśmy czasu na nudę. Początek zajęć to śpiewanie piosenki „Sto lat”  dla naszych kolejnych solenizantek: Zuzi oraz Kalinki. Słodkie życzenia dla Was dziewczynki!!!

Zaraz potem nasza Pani zaprosiła nas w „ podróż do krainy bajek”, przenieśliśmy się tam, pijąc czarodziejski napój. Nasza koleżanka Zosia przyniosła na zajęcia domek Jasia i Małgosi wraz z kukiełkami. W ten sposób mogliśmy sobie przypomnieć bajkę, którą w tym miesiącu się zajmujemy. Cóż to była za zabawa!  A co było dalej…

Ponieważ Jaś i Małgosia zjedli wszystkie ciasteczka z chatki z piernika musieliśmy ją sami odbudować, ale jak…. Po raz pierwszy mogliśmy wykazać nasze zdolności kulinarne piekąc  „ Chatkę Baby Jagi”. A jak się szybko okazało, są w śród nas prawdziwi kucharze!!! Chatka, którą sami przygotowaliśmy smakowała nam wyśmienicie. W trakcie naszych zajęć kulinarnych odwiedziły nas nowe koleżanki, które już  wkrótce dołączą do naszej grupy. Huraa!! Dziewczynki i ich rodzice mogły zobaczyć jak pieczemy oraz pobawić się w naszym przedszkolu. Była też z nami malutka Amelka z dziadziem.

Ale to jeszcze nie koniec. Po naszym posiłku oraz zabawach odwiedziła nas również Pani Sabina, mama naszych przedszkolaków: Natalki i Joachima. Pani Sabina pokazała nam ciekawe doświadczenia ze spinaczami oraz innymi rzeczami na wodzie, z balonami… a resztę zobaczcie sami.

Mamie Natalki i Joachima bardzo dziękujemy za odwiedziny w naszym przedszkolu oraz za przygotowanie tak ciekawych zajęć.

Z przekonaniem możemy powiedzieć że był to dla nas dzień pełen niezapomnianych wrażeń!!!